Erzurum Gıda Ürünleri

Erzurum Salim Vakumlu Civil Peynir (1 Kg)

Erzurum’un coğrafi işaretli bir ürünü olan taze civil peynirden yapılan salamura civil peynir. Erzurum’da yüksek dağlarda çeşitli besleyici otlarla beslenen hayvanlardan elde edilen sütlerin, kimyasal ve mekanik bir işlem görmeden, yayvan kazanlarda kaynatılıp yağı alınır ve mayalanır. Mayalandıktan sonra peynir karıştırılır ve şoklanır. Sonrasında askılara asılarak kütle içinde tel oluşturması sonucu çivil peynir elde edilir. Yağsız veya az yağlı bir peynirdir.
Gün içerisinde kargoda
Hafta sonu ve saat 15:00'dan sonra verilen siparişlerde kargolar sonraki iş gününde gönderilir.
200,00 ₺

Ürün Açıklaması

Salamura olarak daha uzun süre muhafaza edilebilen Civil Peyniri Erzurum ilimizin yüksek dağları arasında kalan meralarda çeşitli besleyici otlarla beslenen hayvanlardan elde edilen sütün, yağsız kısmının mayalanması ve askılara asılarak kütle içinde tel oluşturması sonucu elde edilen yağsız veya az yağlı peynirdir.

Civil Peyniri yağsız olmasından dolayı rengi beyazdır. Ayrıca süt yağından uzak beslenmek zorunda kalan insanlar için diyet amaçlı kullanılabilmektedir. Civil Peyniri Erzurum orjinli bir peynir türü olup Erzurum'dan çevre illere yayılmıştır.

Bu ürün için henüz bir yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.